Běžkařské trasy v Jeseníkách

Na běžky od penzionu Chata Na Mlýně

„Bílá stopa, rovná, hladká, krásná, dneska bude moje duše šťastná“... tato známá česká píseň dobře vystihuje, proč naši lidé milují lyžování na běžkách a to ať v amatérském soutěžení nebo jen tak rekreačně. Jeseníky jsou druhým nejvyšším pohořím České republiky. Díky nadmořské výšce a chladnému klimatu se zde sníh drží dlouho do jara a zpravidla se zde provozují zimní sporty nejdéle z celé republiky. V Jeseníkách se nachází velké množství pravidelně upravovaných lyžařských stop, které se každým rokem ještě zvyšuje. V současné době se jedná přibližně o 380 km běžeckých tras, o které se stará devět udržovatelů v jedenácti lokalitách. Běžecké tratě a okruhy se dnes nachází v okolí každého lyžařského střediska.

Zájemci o sjezové lyžování najdou více informací ZDE.

Nejlepší informace o běžkařských trasách se dozvíte na turistickém informačním serveru Jeseníky Info, kde naleznete i mapy běžkařských okruhů a tras v jednotlivých jesenických lyžařských lokalitách. Aktuální informace o stavu, sjízdnosti a náročnosti jednotlivých běžkařských tras se dozvíte na telefonických a emailových kontaktech, které aktualizuje Olomoucký kraj na svých turistických stránkách o Jeseníkách.  

Běžkařské trasy v údolí Bělé

V údolí řeky Bělé, která protéká i kolempenzionu Chata Na Mlýněje síť běžkařských tras, strojově upravovaných Sdružením cestovního ruchu Jeseníky. Trasy začínají nad chovnými rybníky v areálu bývalých kasáren v Jeseníku, pokračují přes Bukovice, Adolfovice, Domašov, do Rudohoří, Filipovic a Bělé k Videlskému kříži. Jsou vedeny v západní části údolí Bělé pod Pradědem mimo obytnou zástavbu.

Na tyto běžkařské strasy se můžete vydat přímo od našeho penzionu Chata Na Mlýně, jelikož se nacházejí poblíž a tvoří okruhy, které Vás dovedouz zpět do blízkosti našeho penzionu, nebo vedou kolem míst, odkud se můžete vrátit do penzionu autobusovou dopravou.

Informace o upravenosti: Pavel Lapčík, tel. 731 525 316, Obecní úřad Bělá 584 420 171, 723 570 543

Trať vede z Jeseníku-Kasáren (1) přes Adolfovice-Za Peňákem (2), Adolfovice-Mlýnky (3), Domašov-U Cimbury (4), Domašov-pastviny (5), Domašov-Pošta (6), pak se rozděluje dvěma směry: buď do Filipovic (8) nebo kolem Parkhotelu do Bělé-Hotel Eduard (7) a k penzionu Chata Na Mlýně (0,5 km). Z Filipovic (8) se zpět dostanete dvěma způsoby: přes Rudohoří (9) a vrací se k Cimburovi (4) nebo přes Bršť se vrací na pastviny (5). Na upravované tratě v údolí Lipové - lázní se dostanete z Adolfovic-Za Peňákem (2) směrem na Javořík (10).

Poznámka - penzion Chata Na Mlýně se nachází v dolním okraji mapy 0,5 km od Hotelu Eduard

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2022