Lázně a wellness v Jeseníkách

Z penzionu Na Mlýně po lázeňských místech v Jeseníkách

Cesta po nejkrásnějších lázeňských místech může začít návštěvou lázní Karlova Studánka (15 km), kde si můžete prohlédnout lázeňské domy s možností vyzkoušení si procedur a lázeňský park s ojedinělou geologickou přírodní expozicí. V Karlově Studánce je dlouhodobě nejčistší ovzduší v celé České republice. Za návštěvu jistě stojí místní welleness v bazénovém komplexu Letních lázní.

Opačným směrem od našeho penzionu Chata Na Mlýně leží troje lázně v okrese Jeseník.  Nesmíte zapomenou na návštěvu Jeseníku (12 km) a jeho světově proslulých Priessnitzových léčebných lázní. Můžete si zde prohlédnout první vodoléčebné lázně na světě s možností vyzkoušení některých procedur a navštívit muzeum Vincenze Priessnitze, světoznámého zakladatele lázní. Navštivte nově zrekonstruovanou lesní kolonádu a přírodní balneopark, kde si můžete vyzkoušet vodní procedury. Celé lázně si můžete prohlédnout také pohodlně ve Vláčku Lázeňáčku, který Vás v letní sezóně povozí nejen celým lázeňským areálem, ale můžete se s ním vydat i dál, do centra Jeseníku nebo po místních turistických atrakcích jako jsou Čertovy kameny nebo Faunapark a Lesní bar. V sousední obci Lipová - lázně (17 km) se již 150 let léčí v neméně slavných lázních podle léčebné kúry dalšího významného rodáka Johanna Schrotha. Výlet dále pokračuje do Zlatých hor (30 km), kde můžete navštívit areál sanatoria EDEL a seznámit se se speleoterapií, jako souboru léčebných metod, jejichž základem je využívání mikroklimatu podzemního prostředí.

Lázeňská místa okresu Šumperk leží do penzionu Chata Na Mlýně směrem na jih. Nejblíže se nachází krásný lázeňský komplex - lázně Velké Losiny (30 km), kde si můžete projít lázeňský areál s krásným parkem a spočinout při koupání, saunování, masážích a dalších relaxačních aktivitách v nově otevřeném termálním parku. A když už jste tady, nesmíte opomenout prohlídku Národní kulturní památky – nejstarší fungující ruční papírny v Evropě. Vaši cestu můžete ukončit v areálu léčebných lázní Bludov (53 km), kde si na závěr dejte koupel ve venkovním termálním bazénu. 

Další tipy na výlety po Jeseníkách se dozvíte v podkapitolách Nejzajímavější místa JeseníkůCykloturistika v Jeseníkách a Jeseníky z výšky rozhleden, nebo případně z turistických letáčků.

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2022