Nejzajímavější místa Jeseníků

Za turistickými atrakcemi Jeseníků z penzionu Na Mlýně

Dovolte nám, abychom Vás z penzionu Chata Na Mlýně pozvali na výlet po největších atraktivitách Jeseníků. Začít můžeme jedním z divů České republiky - přečerpávací vodní elektrárnou Dlouhé Stráně (20 km). Dále můžete pokračovat směrem na jih do Velkých Losin (30 km), kde můžete navštívit nejstarší ruční papírnu ve střední Evropě nebo renesanční zámek. Rovněž se můžete vydat na sever, přes město Jeseník (12 km), zastavit se v místní Vodní tvrzi s muzeem, a dále zajet do Lipové - lázní (20 km) a navštívit zdejší Faunapark, kde uvidíte papoušky, opice, kočkovité šelmy a další exotická zvířata. Pokud budete pokračovat až na konec obce do Horní Lipové (23 km), můžete se vydat po stopách Aloise Nebela a ve zdejší železniční stanici si prohlédnout Muzeum Slezského Semmeringu nebo si můžete vyšlápnout k Lesnímu baru, jedinečné turistické atrakci v rámci celé ČR. Z Jeseníku se můžete vydat i na druhou stranu a dojedete na Rejvíz (22 km) k přírodní rezervaci Rejvíz a prohlédnout si Velké mechové jezírko, nebo si prohlédnout v Penzionu Rejvíz  originální židle s vyřezávanými portréty bývalých i současných místních obyvatel.

Pokud budete z Rejvízu pokračovat dále, dojedete do Zlatých Hor (30 km), kde nesmíte minout areál Zlatorudných mlýnů v Údolí ztracených štol, který je již pravidelným místem konání mezinárodních mistrovství v rýžování zlata. Pokud Vám tyto skvosty nestačí, vydejte se směrem k Rychlebským horám na zámek Jánský Vrch (37 km) či do jeskyní Na pomezí (16 km) a Na Špičáku (18 km). Z penzionu se můžete vydat také přes hory na jihovýchod  přes Vrbno pod Pradědem (18 km) s jeho sklárnou až do Bruntálu (20 km) – nejstaršího instituciálního města v zemích Koruny české s krásným renesančním zámkem nebo na jihozápad přes město Rýmařov a prohlédnout si Rešovské vodopády (40 km) hrad Sovinec (47 km).

Další tipy na výlety po Jeseníkách se dozvíte v podkapitolách Cykloturistika v Jeseníkách,  Lázně a wellness v Jeseníkách Jeseníky z výšky rozhleden, nebo případně z turistických letáčků.

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2022