Turistické informace a letáčky

Penzion Chata Na Mlýně - další tipy na výlety po Jeseníkách

V penzionu Chata Na Mlýně dostanete k dispozici i tištěné letáčky s turistickými informacemi. Jak se dostat na zajímavá místa a další informace se dále můžete dozvědět např. v Informačním centru v Jeseníku, kam můžete i zavolat či mailovat. Pokud si nevyberete z našich tipů v jednotlivých podkapitolách, možná Vám pomohou turistické informační materiály o Jeseníkách, které si zde můžete i stáhnout a případně i vytisknout:

Klikněte na obrázek pro otevření letáku!

Jeseníky - pěší trasy

Velké množství tipů na výlety pro celou rodinu i náročné turisty. Tipy na nejzajímavější pěší turistické trasy ve významných jesenických turistických centrech.

Cyklotrasy v Jeseníkách – popis tras

Popis cyklotras, turistických zajímavostí na trasách a grafy s převýšením a náročností.

Jesenicko – turistický leták

Skládačka nejzajímavějších turistických cílů na Jesenicku.

Pestré zážitky pro seniory, ale i vnoučata - dovolená v Jeseníkách

Obsahově rozsáhlá publikace nejen pro seniory. Naleznete zde turistické zajímavosti z Jesenicka i Jeseníků, vzdálenosti, obtížnost cílů, GPS, kontakty, atd.

Jeseníky pro děti – naučné stezky

Tři tipy na naučné stezky pro malé turisty a jejich rodiče: naučná stezka Pasák, naučná stezka Vincenze Priessnitze a lesní ekostezka Švagrov. 

Jeseníky: Lázně a wellness

Katalog s nabídkou lázní a wellness pobytů v severní části Olomouckého kraje.

Jeseníky: S Nebelem po Semmeringu

Vydejte se s námi do Jeseníků po jedné z nejkrásnějších železničních tratí u nás – Slezském Semmeringu. Cestovat budeme společně se známým komiksovým výpravčím Aloisem Nebelem. 

Poutí k srdci Jeseníků

Vydejte se poutí na nejvýznamnější poutní místa severní Moravy. Průvodce nejen pro křesťany, ale i pro zájemce o historii.

Horský ráj - Jeseníky v létě i v zimě

Poznejte Jeseníky v každém ročním období. Leták obsahuje seznam a kontakty na turistická informační střediska na Jesenicku a Šumpersku.

Jeseníky: Katalog pro touroperátory i turisty

Velké množství turisticky zajímavých tipů: aktivní dovolená – příroda a památky – lázeňství a wellness – ubytování a gastronomie – významné akce a servis v regionu.

Ramzovské sedlo

Nejatraktivnější turistické zajímavosti okolí obce Ramzová.

Stopami krve v Jeseníkách

Pod vrcholky hor a ve stínu místních vesniček se skrývá tajemství, které čarodějné Jeseníky ukrývají již stovky let. Pojí se s krutou minulostí, kdy stovky žen v plamenech podlehly honu na čarodějnice. Pojďte poznat Jeseníky jinak a vydejte se na kole po stopách čarodějnic od Mohelnice až po polskou Nysu.

Průvodce Čarodějnickou cyklotrasou

Vydejme se na kolech do 17. století, kdy se na Jesenicku a později i na Šumpersku odehrávaly čarodějnické procesy. K uctění památek desítek nevinných obětí byly na historických místech postaveny pomníčky a pamětní desky. Čarodějnická cyklostezka má na Šumpersku a Mohelnicku čtrnáct a na Jesenicku šest zastavení.

Pro radost dětem!

Tipy na výlety a turistické atrakce pro rodiny s dětmi. Najdete zde tipy nejen na místa v Jeseníkách, ale i v dalších oblastech Olomouckého kraje. Leták je ve čtyřech jazykových mutacích – češtině, polštině, angličtině a němčině.

Jeseníky a střední Morava – zima 2011 - 2012

Informace nejen o lyžařských střediscích a běžkařských trasách v Olomouckém kraji, ale i mnoho dalších užitečných informací.

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2022